פוצ'יוולי: כשהקקפצות בחוף הובילו למשחק עולמי

מאמרים נוספים

פוצ'יוולי: כשהקקפצות בחוף הובילו למשחק עולמי

מה זה פוציוולי? 

הסיפור של הפוציוולי מתחיל בשנות ה60 בחוף של קופהקבנה בריו דה ז'נרו בברזיל.

כמו הרבה דברים בברזיל הפוציוולי הומצא "בטעות" כאשר חלק מהאנשים ששיחקו כדורגל והקפיצו עם כדור בחוף הפריעו למתרחצים והמשטרה החליטה שלא לאפשר להם להקפיץ ולשחק בקרבת המתרחצים מה שגרם להם לעבור לרשתות הכדורעף.

החוקים של הפוציוולי מתבססים על חוקי משחק הכדורעף חופים כאשר יש שתי שחקנים לכל קבוצה והמטרה להפיל את הכדור על החול של הקבוצה השנייה. רק שבשונה מכדורעף חופים (שמשוחק בעיקר עם הידיים) הפוציוולי משוחק עם כמעט על איברי הגוף מלבד הידיים.

 

התפתחות הפוציוולי בישראל ובעולם –

כאמור, הפוציוולי התחיל להיות משוחק בברזיל מה שכמובן הופך אותו למדינה הכי פופולרית בעולם לפוציוולי וגם עם הכי הרבה שחקני פוצ'יוולי.

הפוצ'יוולי התפשט ברחבי העולם, מתפתח במדינות רבות ומרגש את הלבבות של אלפי אוהבי הספורט. בישראל, גם בימי הקיץ החמים והלילות הקרירים, רשתות הפוציוולי פועלות ושחקנים מקבלים את האתגר להפוך את המשחק לתרבות ספורטיבית מובהקת.

בדרום אמריקה המדינה הנוספת שיש בה לא מעט שחקנים היא פרגוואי, באירופה ישנן מספר מדינות שרשומות תחת האיגוד האירופאי לפוציוולי כמו פורטוגל ספרד גרמניה ועוד וכמובן שישראל היא אחת המדינות שהפוצ'יוולי יותר פופלרי אצלה כאשר ישראל משתתפת קבוע בטורנירים באירופה ובטורנירם בינלאומיים

אחד מהמכשירים הפופולריים ביותר בפוצ'יוולי הוא הכדור מיקאסה FT5. עם מבנה נפלא המאפשר לשחקנים לבצע תנועות אקרובטיות ולהשתלט על הכדור בצורה יעילה, הכדור מיקאסה הפך לסמל של הפוצ'יוולי. משחקים מקצועיים וטורנירים מרשימים בעולם כולו משתמשים בכדור מיקאסה ככלי המרכזי במשחק.

כיום יש מספר חברות שהוציאו אשר מתאימים לפוצ'יוולי ואפילו יש חברה של רונלדינו גאושו, אך עדיין בברזיל ובעולם כדור המיקאסה הוא הנחשב ביותר.

 

הפוצ'יוולי והחלומות לקראת האולימפיאדה –

הפוצ'יוולי, ספורט הפופולריות הצומח במהירות ברחבי העולם, מתמודד עם שאלה נכונה לגבי השקפתו כספורט אולימפי. עם תחרויות ואירועים גדולים במדינות רבות, ועם מגוון רחב של חובבים ושחקנים, קיימת רקע רב מדי שיכול להגיע להכרה בתחרויות האולימפיות. עם זאת, עד כה, הפוצ'יוולי אינו מוכר בתור ספורט אולימפי.

האם הפוצ'יוולי יכול להגיע לתחרויות האולימפיאדה? על מנת לזכות בכינוי זה, נדרשים תנאים מסוימים. כמובן, נדרשת התאחדות רשמית במדינות בעולם, עם כמות מספיקה של משחקים ושחקנים. בנוסף, יש להיות לפוצ'יוולי מבנה ארגוני מסודר ויציב, שמקדם ומפתח את הספורט בצורה מקצועית ואיכותית.

 

 

 

בקרוב יעלו עוד כמה כתבות ועדכונים שוטפים בנושאים:

  • הליגה הישראלית בקיץ: זוגות, טבלאות ותוצאות.
  • מהטורנירים הגדולים בברזיל: טבלאות דירוג, תוצאות וזוכות.
  • טורנירי פוצ'יוולי בינלאומיים ועוד.
המוצרים החמים שלנו
מבצע!
מבצע!
V200W- כדור כדורעף מקצועי
המחיר המקורי היה: ₪349.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪339.00.
דילוג לתוכן